Aktivity v okolí Hotel Park Inn Sárvár 

Město Sárvár

Sárvár není jen místo s komplexem lázní s ubytováním v hotelu Park Inn Sárvár. Sárvár je město s tisíciletou tradicí ležící na řece Rába. Je to důležité místo celého regionu, kde můžete obdivovat zdejší zrekonstruovaný hrad a jeho park, je zde arboretum, soustava jezírek. Zejména v letním období Vás bude lákat k posezení množství kavárniček a restaurací. V okolí jsou velmi dobré podmínky na turistiku v pohoří Köszeg.

Sitke

V nedaleké obci Sitke se nachází zámek rodiny Nagy, je zde romantická kaple Kálvária, koncem srpna se zde konají rockové koncerty. 15 km od komplexu hotelu Park Inn Sárvár a lázní Sárvár je obec Szeleste, ve které je nádherný zámecký hotel s vlastními lázněmi pouze pro hotelové hosty s nádherným parkem. V městečku Sümeg je největší hrad v Maďarsku z 13.století, který leží na vápencovém vrchu ve výšce 270 m.n.m. Na hradě se konají hradní slavnosti s rytířskými souboji a slavnostními hostinami. Jsou zde nádherné barokní budovy, kostely a biskupský palác.

Sopron

Nejbohatším městem na historické památky v Maďarsku je Sopron, který leží asi 60 km od hotelu Sárvár. Počátky města se datují až ke starým Římanům, kdy Sopron bylo významné centrum na Jantarové stezce. V místním můzeu jsou úlomky z antických soch, v centru města je nádherné barokní náměstí s benediktinským kostelem. Je zde mnoho barokních a gotických domů, socha svaté Trojice ze 17. století, Stará židovská synagoga a mnoho dalších památek.

Buk

Pokud jste milovníky golfu, tak náročné 18 jamkové hřiště je v nedalekém lázeňském městě Bük, kde jsou i stejnojmenné termální lázně. Hřiště leží přibližně 30 km od hotelu Park Inn Sárvár.

Szombathely

Největším městem v okolí je Szombathely ležící 30 km od hotelu Park Inn Sárvár. Je to staré obchodní město, ve kterém je množství historických památek z dob římské říše, jsou zde barokní stavby – trojloďová katedrála a Župní dům, jsou zde zbytky chrámu postaveného k poctě egyptské bohyně Isis. Jižně od města jsou jezera nebo skanzén se selskými stavbami.

Örség

  • Za návštěvu určitě stojí největší chráněna přírodní oblast v Maďarsku – Örség. Jedná se o lesnatou a kopcovitou oblast, kde 18 vesnic si zachovalo svou historickou podobu. Skládají se většinou z 10 staveb se zvonicí umístěných na pahorcích a které měly za úkol ochranu blízké hranice.